"ОГОНЬ В ОДЕЖІ СЛОВА..."

Слова — полова, Але огонь в одежі слова — Безсмертна, чудотворна фея, Правдива іскра Прометея. «Лісова ідилія» (1906) І. Я. Франко ...

пятница, 18 марта 2016 г.


Мовно-літературний турнір








16 березня у ЗОШ № 23 у рамках декади педагогічної майстерності вчителів української та російської філології проведено мовно-літературний турнір, у якому помірялися силами знавці мови, шанувальники рідного слова, учні 8 класів.
За поєдинком стежила «Рада експертів», яка оцінивши знання, творчість, кмітливість, визначила найкращих знавців рідної мови. До її складу ввійшли Пошва Л.Б. – заступник директора з НВР, Левченко В. О. – заступник директора ВР, Полявка Т.І. - практичний психолог. На ігровому полі боролися команди "Калинонька"(8-А), "Літературознавці"(8-Б) та "Котигорошки"(8-В). 
Зарядитись позитивним настроєм, проявити кмітливість, логіку, виявити свої знання допоміг перший конкурс « Мовна розминка». 
У мовній скарбниці є влучні, крилаті вислови, які найяскравіше виражають національний характер мови – фразеологізми. Уживаючи їх, ми можемо дотепно висміяти, жартівливо натякнути, ввічливо підказати, передати повагу і похвалу. Саме це і продемонстрував наступний конкурс « Фразеологічний» , асистенти показали фразеологізми так би мовити в дії, командам необхідно було відгадати, що мали на увазі помічники. 
У третьому конкурсі «Ти - редактор» учасники турніру отримали речення, які були укладені неправильно, і змагались у редагуванні. 
У народі кажуть - слово до слова і зложиться мова. Перлинами народної мудрості є прислів'я та приказки . Отож четверте випробування «Народ скаже – як зав’яже», покликало знавців мови продовжити прислів’я за поданими початками. 
У "Літературному"конкурсі командам необхідно було назвати справжні імена письменників . 9 березня виповнилося 202 роки від дня народження Т. Г. Шевченка , тож "Шевченківський"конкурс торкався питань, що пов'язані із життям і творчістю Великого Кобзаря.
Чарівна українська пісня! Почувши один раз, залишаєшся зачарованим на все життя. Українській пісні світ дав найвищу оцінку: полонить людські серця, окриляє бажання, дарує спокій, тамує душевний біль. Увазі знавців було запроновано наступний "Пісенний"конкурс. Прозвучав віночок народних українських пісень, команди за відеосюжетом вгадували назву твору.
Фінальним випробуванням став конкурс капітанів. Учасники по черзі витягували зі скриньки картки з фразеологізмами і пояснювали їх значення. Свої команди достойно представляли Левада Вікторія(8-А), Шепотько Андрій ( 8-Б), Кармазь Єгор(8-В). 
Упевнену перемогу у турнірі отримали "Літературознавці"(8-Б), на другому місці - "Калинонька"(8-А), третіми фінішували "Котигорошки"(8-В). 
Команди отримали грамоти та солодощі. 
P.S. Учитель української мови та літератури Панфілова М. О. висловлює щиру вдячність за допомогу в організації та проведенні мовно-літературного турніру своїм помічникам Касай Д., Самойленко О. (8-А) та Стрельченко Г. ( 8-Б).
Левада Вікторія, мер 8-А класу

Комментариев нет:

Отправить комментарий